Кнеза Милоша 4 П.Ф. 13

direktor@bibliotekaboljevac.org.rs

info@bibliotekaboljevac.org.rs

18. јануар, 2024. године

Несебична помоћ у креирању и постављању изложбе стрип-мајстора Тимочке крајине стиже нам од Драгана Стокић Рајачког, изузетног ликовног ствараоца наших времена.

Драган Стокић Рајачки рођен је 1951. године у Неготину. Добитник је неколико награда за стрип и илустрацију међу којима се истиче трећа награда за илустрацију европског огранка компаније „Едгар Рајс Бероуз“. Учествовао је на великом броју изложби у Београду, Зајечару, Лесковцу, Неготину, Крагујевцу, Цириху, Роршаху. Његов стрип „Валандо“ публикован је средином осамдесетих у „Вал стрипу“. Нацртао је и три епизоде стрип серијала „Тарзан“, од којих једну по сопственом сценарију, а остале по сценаријима Светозара Обрадовића и Душана Вукојева. Урадио је читав низ епизода серијала „Нинџа“ и стрип „Ненад“ за „Дечје новине“. Почетком двехиљадитих, радио је на серијалу „Дивља магија“.