Кнеза Милоша 4 П.Ф. 13

Контакт телефон

direktor@bibliotekaboljevac.org.rs

info@bibliotekaboljevac.org.rs

4. маја у Јавној библиотеци „Бољевац“, од 18 часова, гостује новинар и књижевник Бранислав Јанковић, члан Српског књижевног друштва, аутор романа „О вуковима и сенкама“, „Сузе Светог Николе“, „Ветрови зла“, „Пета жица“, „Зидање амбиса“, „Гвоздени облаци“, „Мачка у коферу“. Роман „Мачка у коферу“ је 2019. године овенчан наградом „Мирослав Дерета“, а Бранислав Јанковић се својим романима, причама, поезијом, радио драмама и позоришним представама сврстава у круг најзначајнијих аутора данашњице.

Страх, грех, спасење – све блиско и све далеко човеку, тема ја разговора са аутором историјских трилера, новела, дечијих представа. Колико се Ниш савременом културом али и историјом намеће као јунак књижевног дела?! Како мале урбане културе могу да парирају светлећим рекламама велеградских булевара?! Дођите да чујете, сазнате.